0
Experience Kosova
Gjueti e këpurdhave
Eksperiencat - Prizren

Gjueti e këpurdhave në malet e Sharrit

Pas çdo shiu me siguri që lind dielli, pas diellit në bjeshkët e bukura të Sharrit shfaqen edhe këpurdhat e egra te malit. Në pranverë, verë dhe vjeshtë, çdo herë pas rreshjeve të shiut bashkë me guidat profesionale dhe me njohuri të thella mbi këpurdhat organizohet gjuetia e këpurdhave. Të gjithë adhuruesit e këpurdhave të egra dhe adhuruesit e natyrës në përgjithësi janë të mirëseardhur.

Çka ofrohet:
- Gjyeti për disa nga llojet më të shijshme të këpurdhave të egra
- Informacion i detajuar për identifikim dhe njohje të këtyre këpurdhave
- Kontroll dhe konfirmim i llojit për këpurdhat e mbledhura
- Shetitje në malet pyjore të Sharrit

Çka përfshihet në ofrtë:
- Transporti nga qyteti i Prizrenit deri në bjeshkët ku planifikohet gjyetia e këpurdhave
- Informacion për këpurdhat në përgjithësi dhe instruksione të detajuara për identifikim të suksesshëm të llojeve të interesit
- Foto dhe video nga eksperienca juaj
Numri minimal i biletave që mund të rezervoni:
10 bileta
Çmimi për biletë nga: 15.00€
Shto në shportë
Produkte të ngjajshme
Flia - Shijoni ushqimin dhe përgatitjen e flisë
Gatimi në ambient të hapur është eksperiencë në vete
nga: 11.45 €
Nuk ka ende vlerësime
Yoga në Prizren
Yoga sesionet në ambient të hapur sjellin shumë përfitime për shëndetin tonë, andajë nëse je në Prizren eja praktikojmë joga së bashku në ma të bukrin vend.
nga: 5.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Yoga
Joga është një praktikë e lashtë fizike, mentale dhe vjeshta është një kohë tranzicioni dhe transformimi. Te praktikojmë së bashku joga për t`ju ndihmuar të trajtoni gjithçka që vjen në këtë sezon dhe të lirojm atë që nuk ju shërben më.
nga: 5.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Yoga në park të qytetit 26 Gusht
Yoga është një praktikë e lashtë fizike, mendore dhe shpirtërore që e ka origjinën nga India.Sesionet përfshijnë ushtrimet për frymëmarrjen, meditimin, ushtrime të caktuara fizike (pozicione të trupit që ndryshe quhen asana) të cilat tërheqin dhe tkurrin grupe të caktura të muskujve të trupit.
nga: 5.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet