0
Experience Kosova
Eksploro Kishën shpellë
Eksperiencat - Prizren

Eksploro kishën madhështore shpellë të Shën Pjetrit në Kabash

Kisha e Shën Pjetrit, nis të ndërtohet në fundin e shek. XI dhe vazhdon të plotësohet deri në shek. XIV, kur merr formën e plotë. Quhet ndryshe edhe Kisha e Keqe, për shkak terrenit të vështirë: është ndërtuar në faqen vertikale të një shkëmbi, e një pjesë e saj edhe hyn në shkëmb.

Është ndër kishat më të bukura si për nga arkitektura, po ashtu edhe nga madhështia e saj. Përballë saj është kisha e Shën Marisë së Bekuar, e cila njihet si Kisha tek Shpella e Pëllumbave. Të dy kishat janë të rrethuara me një peisazh shumë të bukur, me faunë të shumëllojshme dhe përrenjë që rrjedhin shumë pranë.
Pëshkrimi nga: EC Ma Ndryshe

Cka përfshihet në ofertë:
- Transporti me makinë nga Prizreni deri në bjeshkët e Kabashit me kthim,
- Ecje e lehtë rreth 30 minuta deri në Kishën e Shën Pjetrit,
- Eksplorim i kishës dhe lokacionit rreth kishës,
- Guida profesionale për ecje malore
Numri minimal i biletave që mund të rezervoni:
4 bileta
Çmimi për biletë nga: 15.00€
Shto në shportë
Zbritjet për rezervimet grupore:
Çmimi për biletë nga: 13.50€
Blej 5 bileta, kurse 1.5€ për biletë!
Shto në shportë
Çmimi për biletë nga: 12.75€
Blej 6 bileta, kurse 2.25€ për biletë!
Shto në shportë
Produkte të ngjajshme
Manifesta 14 Prishtina Mediated Tours
We invite you to join our mediators for one of our five available tours.
nga: 50.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Kamping në Sharr
Kamping në bjeshkët e Sharrit në lartësi mbidetare 1800m, hotel me 5 billion yje
nga: 25.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Yoga në park të qytetit 26 Gusht
Yoga është një praktikë e lashtë fizike, mendore dhe shpirtërore që e ka origjinën nga India.Sesionet përfshijnë ushtrimet për frymëmarrjen, meditimin, ushtrime të caktuara fizike (pozicione të trupit që ndryshe quhen asana) të cilat tërheqin dhe tkurrin grupe të caktura të muskujve të trupit.
nga: 5.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Lojza Yoga retreat
Trajtojeni dhe shpërbleni veten me një Yoga retreat dy ditor në bjeshkët e nemura, në bujtinën fantastike Lojza. Fillojeni dhe mbaroni ditën me yoga dhe ndjejeni qetësinë e natyrës brenda trupit e mendjes tuaj.
nga: 80.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet