0
High Scardus Ultra
High Scardus Ultra
Aventurat - Bjeshkët e Sharrit

Trail running competition in Sharr mountains

Lista e pjesëmarrësve:
Bear Trail 22K
2001
YLBER PREKAZI
M
XK
GËRMIA555
2002
MEHMET KOç
M
TR
Pamir Mountaineers Club
2003
DAFINA MORINA
F
XK
-
2004
FEHMI RAMOSAJ
M
XK
X-Trailers
2005
MARIA SUOKKO
F
FI
non
2006
KENAN JUPOLLI
M
XK
-
2007
MARINA PUGH
F
XK
U.S. Peace Corps
2008
KAYLA COGLE
F
XK
PC Kosovo
2009
BUJAR NELA
M
XK
Green Team
2010
ARBEN LILA
M
XK
Green Team
2011
MIMOZA KUSARI LILA
F
XK
Green Team
2012
PETRIT HOXHA
M
XK
Green Team
2013
JORDAN DEGELIA
M
XK
PCV
2014
MIRLIND GUTAJ
M
XK
Non
2015
SHERIF GERBESHI
M
XK
Germia555
2016
PETAR BULJAN
M
HR
KFOR HRVATSKA
2017
DAUT PIRECI
M
XK
n/a
2018
STEFAN MAGER
M
XK
GIZ
2019
MARKOVIC JOSIP
M
HR
Kfor
2020
JOZO PROJIC
M
HR
Dracari
2021
BETIM BEHLULI
M
XK
Individual
2022
MICHAEL CHANEY
M
US
Elevate Outdoor Adventures
2023
YLLKA BINA
F
XK
KTRA
2024
URIM BIQKAJ
M
XK
Me, myself & I
2025
JOSIP KESINOVIC
M
HR
Krotia KFOR
2026
BURIM MEHMETI
M
XK
X Trailers
2027
BLERIM TAFILAJ
M
XK
Ktra
2028
SAMUEL COMPANYS
M
ES
no team
2029
ISA GACAFERI
M
XK
X Trailers
2030
SUAT IDRIZI
M
MK
Tetova Run
2031
ARBEN BERBATOVCI
M
XK
XTrailes
2032
BERAT OSMANI
M
MK
Tetova Run
2033
ADAM FISCHER
M
US
Elevate Outdoor Adventures
2034
MENTOR LATIFI
M
XK
X Trailers
2035
VETON ZAGI
M
XK
X Trailers
2036
FRANJO DELAC
M
HR
Kfor Croatia
2037
EDUARD GOJANI
M
XK
X-Trailers
2038
ARJAN RESNJA
M
XK
Individ
2039
ARDIAN VELIU
M
XK
X-Trailers
2040
ARBRESH LIMAJ
M
XK
FerizajRunners
2041
ALISA JEFFRIES
F
XK
J
2042
SUZANA KUKALAJ
F
XK
-
2043
KUQE BRAHA
F
XK
KTRA
2044
ELVIRA DUSHKU
F
XK
FBK
2045
NATYRA SHALA
F
XK
Klubi Besa Peje
2046
ARTA BUJUPI
F
XK
KTRA
2047
ENIS THAQI
M
XK
Prizren
2048
KENNETH TAYLOR
M
GB
none
2049
SAFET SYLAJ
M
XK
KA THERANDA
2050
GABRIEL GRABANICA
M
ME
KTRA
2051
CHRISTOPHER BENSON
M
GB
GP
2052
ANDREJ STANIKJ
M
MK
individual
2053
DHURATA LIPOVICA
F
XK
KTRA
2054
ÇLIRIM SAHITI
M
XK
KTRA
2055
MARCELLO CARLO PAGLIARA
M
IT
/
2056
NAIM FONIQI
M
XK
Policia e Kosoves
2057
BLERIM ELSHANI
M
XK
KA THERANDA 1992
2058
NAIM ZYBERAJ
M
XK
Kosova Republike
2059
TONI ILAZI
M
XK
Kryenveti
2060
SHEQIR EJUPI
M
XK
Individ
2061
LABINOT KOLA
M
XK
Ktra
2062
NIAZI ISTOGU
M
XK
KTRA
2063
EDONA GURI
F
XK
FSK
2064
SADIK BUQAJ
M
XK
FSK
2065
ARIZONA SADIKU
F
XK
FSK
2066
OSMAN KRASNIQI
M
XK
FSK
2067
FETAH ZEJNULLAHU
M
XK
FSK
2068
ENVER SAHITAJ
M
XK
FSK
2069
ATDHE MEHMETI
M
XK
FSK
2070
ALEXANDER VOJVODA
M
AT
n/a
2071
ELENA MIESZCZANSKI
F
US
PCVs
2072
OKTAJ BEKJIRI
M
MK
Team Rostushe
2073
BILAL ADEMI
M
MK
Team Rostushe
2074
HARUN ADEMI
M
MK
Team Rostushe
2075
BAJRAM MALAZEZI
M
XK
Malazezi"s team
2076
ZORAN ATANASOV
M
MK
ATG Macedonia
2077
FISNIK SHEHU
M
XK
dr.fis
2078
ALPHONSE KAUDERS
M
XK
Ujqit
2079
LABI NOTI
M
XK
KTRA
2080
KASTRIOT BARUTI
M
XK
Gjakova trail
2081
ENGJELL LLESHI
M
XK
Shkugeza555
2082
ASTRIT AHMA
M
XK
Gjakova trail
2083
BESIM GASHI
M
XK
Germia555
2084
SHEMSEDIN VEHAPI
M
XK
Germia555
2085
SHPEND QAMILI
M
XK
United Nations
2086
OLTION RAMADANI
M
XK
Compex Run
2087
KAREN COUCH
F
US
Elevate Outdoor Adventures
2088
ELVIRA IBRAHIMI HOTI
F
XK
N/a
2089
ANTON LULGJURAJ
M
ME
Labeatet Tuz
2090
ERMIRA MALIQI
F
DE
Bielefeld
2091
LIRIM MALIQI
M
XK
Busavata
2092
DORLIR KRAJA
M
AL
vetë
Eagle Ultra 52K
5001
URAN AHMETI
M
XK
-
5002
NIKOLA ROKVIC
M
SR
DD
5003
JONATHAN TAYLOR
M
US
N/A
5004
SVANTE LUNDGREN
M
SE
gothenburg
5005
MARTIN KERN
M
CH
-
5006
ERZEN ZYBERAJ
M
XK
FJORK MERINO
5007
FABIO CARIMATI
M
IT
Fabio
5008
RICARD MüLLER
M
XK
KTRA
5009
VELJKO VELIMIROVIC
M
SR
Psu Svarog
5010
MILICA VELIMIROVIC
F
SR
Psu Svarog
5011
ALBULENA SADIKAJ UKAJ
F
XK
team KTRA
5012
MARTIN STORK
M
DE
XtremeResolve
5013
ASTRIT DESKU
M
XK
KTRA
5014
LEUTRIM BAJRAMI
M
XK
KTRA
5015
CORNELIA SCHNEIDER
F
DE
non
5016
BURIM LECI
M
XK
KTRA
5017
TAULANT TANUSHAJ
M
XK
KTRA
5018
ILIR REXHA
M
XK
team KTRA
5019
VISAR MUHARREMI
M
XK
team KTRA
5020
ARTAN BEHLULI
M
XK
No team
5021
DAFINA ZYLFIU
F
XK
FSK
5022
ISUF BAJRAKTARI
M
XK
FSK
5023
VULLNET SHEHU
M
XK
Dr.Fis
5024
ARMAND BAKALLI
M
AL
ÇUFO fitness
5025
AGURON HODA
M
XK
Klubi i Triathlonit Dardana
5026
GENCI KAPLLANI
M
AL
Policia e Shqiperise
5027
STEFAN DENKOVSKI
M
MK
5028
BERSANT SELMANI
M
AL
Wienerberger Albanian Alps
5029
LUAN AJETI
M
XK
ktra
5030
BATON GASHI
M
XK
non
5031
SHKUMBIN CENA
M
XK
KTRA
High Scardus Ultra 70K
7001
FISNIK LLUGALIU
M
XK
n/a
7002
DIEDON NIXHA
M
XK
-
7003
URIM AHMETI
M
XK
na
7004
DAN CUCU
M
XK
UN
7005
ELISABETH SCHLEICHER
F
AT
/
7006
EDMOND JAKUPI
M
XK
Policia e Kosoves
7007
KONSTANTINOS GIANNOPOULOS
M
GR
Dynafit Greece - Mountain training solutions
7008
SANJA NAJDOVSKI
F
MK
TREX
7009
IVAN MUKOSKI
M
SR
Pek Gora Kragujevac
7010
MICHAL FILIPEK
M
CZ
UVN
7011
VIGAN HOXHA
M
XK
TERRI TMERRI
7012
GRAMOZ CERNAVERI
M
XK
KOSBIT
7013
VIKTOR OLOV LEONIDOU
M
CY
Kasimis Training
7014
GENTIAN LIKAJ
M
XK
KTRA
7015
EDONIS BUZHALA
M
XK
N/A
7016
IVAN GEORGIEV
M
MK
Simon, Martina & Ivan
7017
ALEK APOSTOLOVSKI
M
MK
TREX
7018
TOMASZ HANDZIAK
M
PL
Lubaczów
7019
AGON DAKU
M
XK
Gjirafa
7020
ALBION BERISHA
M
XK
Gjirafa
7021
HARIS BEKJIRI
M
MK
Team Rostushe
7022
NICOLA GIANNINI
M
IT
X
7023
JASMIN PAJEVIC
F
BA
Kilpi Reacing Team
7024
YLLI SELMANI
M
XK
terri
7025
DENIS ISMANI
M
XK
.
Produkte të ngjajshme
Relaksojeni mendjen tuaj dhe sfidojeni vetën duke bërë ngjitje malore në Rugovë
Në Kosovën perëndimore, në parkun kombëtar ``Bjeshkët e Nemuna`` ka shumë liqene malore, njëri prej tyre është Liqenati. Pikërisht mbi fshatin Kuqishtë, Liqenati shtrihet me një lartësi prej 1,970 m. Gjithashtu, është burimi natyror që ndan Kosovën nga Mali i Zi. Pranë liqenit, ju gjithashtu mund të bëni ngjitje në shkëmbinjë. Kur të arrijmë në liqen mund të freskohemi në këtë perlë natyrore të ujit, prandaj merrni me vete një rroba banje dhe peshqirë. Grupi mund të vendosë të vazhdojë në liqenin e dytë ose të pushoj dhe të shijojë natyren e bukur ose të ngjiten në majën e Gurit të Kuq me një lartësi prej 2522 m -maja më e lartë e vargmaleve në Malet e Rugovës.
nga: 22.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Hiking dhe Kamping në çatin e Kosovës - Maja e Gjeravicës
Të jesh në maje të Kosovës dhe i rrethuar nga pamja mahnitëse që vetëm Maja e Gjeravicës mund të sigurojë, mund të duket si një ëndërr, por na besoni, është e vërtetë. Gjeravica është një nga shëtitjet më të bukura në malet e Kosovë; në të njëjtën kohë është maja më e lartë në Kosovë me një lartësi mbidetare (2656m). Gjatë ngjitjes deri në maje, do të hasim shumë liqene akullnajore, liqeni i Gjeravicës është liqeni më i madh dhe qëndron nën maje, reflektimi i majës në liqen jep një pamje madhështore. Origjina e liqenit është nga lumi Erenik, është aq i madh sa aty mund edhe të shijojmë notimin.
nga: 60.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Kosova Open 2022
FAI Class 2 Cross Country Paragliding Competition in Sharr Mountains and the great valley of Kosova.
nga: 75.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Jeta është më e mirë në një biçikletë malore
Të gjitha aktivitetet dhe aventurat me biçikleta malore mund t`i përjetoni brenda 3 ditëve në malet magjepse Mokna ``Bukuroshja e Ballkanit`` – Istog. Mënyra më e mirë për të përjetuar madhështinë e shtigjeve malore!
nga: 30.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet