0
Bear Sanctuary Prishtina
Vizito Pyllin e Arinjve Prishtina
Eksperiencat - Prishtina

Përvojë të paharrueshme për të mësuar dhe eksploruar në natyrë.

Një hapësirë prej 16 hektarëve, rrethuar nga pyje të dendura dhe natyrë të paprekur, që nga viti 2013 PYLLI I AIRNJVE Prishtina ofron të gjitha kushtet e nevojshme për t’ju ofruar strehë të sigurt arinjve të keqtrajtuar.
 
PYLLI I ARINJVE Prishtina është projekt i organizatës ndërkombëtare për mirëqenien e kafshëve “FOUR PAWS”, projekt ky që ofron strehë të përhershme për arinjtë e murrmë të cilët në të kaluarën janë shfrytëzuar si ‘arinjë të restoranteve’ në Kosovë dhe Shqipëri. Në vitet e fundit PYLLI I ARINJVE Prishtina është shndërruar në një prej TOP destinacioneve për vizitorët vendas por edhe të huaj.

Vetëm 20 kilometra larg nga Prishtina gjendet PYLLI I ARINJVE Prishtina në një parajsë natyrore ku vizitorët mund të kalojnë kohën duke shijuar natyrën derisa shohin arinjtë duke kërkuar ushqimin, duke u freskuar në pishina, apo duke fjetur nën hijet e shkurreve. Vizitorët gjithashtu kanë mundësinë të ecin në “Shtegun e Natyrës” ku do të mund të mësojnë fakte interesante për mirëqenien e kafshëve dhe mbrojtjen e mjedisit, si dhe të informohen më shumë për storjen e secili ari të shpëtuar.
Çmimi për biletë nga: €
Shto në shportë
Zbritjet për rezervimet grupore:
Çmimi për biletë nga: 0.00€
Blej 10 bileta, kurse 0€ për biletë!
Shto në shportë
Produkte të ngjajshme
Shanti Yoga Fest Kosovo
Bashkohuni me ne për t`u lidhur përsëri me njëri-tjetrin dhe me atë që duam më së shumti!!
nga: 10.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Yoga
Joga është një praktikë e lashtë fizike, mentale dhe vjeshta është një kohë tranzicioni dhe transformimi. Te praktikojmë së bashku joga për t`ju ndihmuar të trajtoni gjithçka që vjen në këtë sezon dhe të lirojm atë që nuk ju shërben më.
nga: 5.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Yoga në Prizren
Yoga sesionet në ambient të hapur sjellin shumë përfitime për shëndetin tonë, andajë nëse je në Prizren eja praktikojmë joga së bashku në ma të bukrin vend.
nga: 5.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Yoga në park të qytetit 26 Gusht
Yoga është një praktikë e lashtë fizike, mendore dhe shpirtërore që e ka origjinën nga India.Sesionet përfshijnë ushtrimet për frymëmarrjen, meditimin, ushtrime të caktuara fizike (pozicione të trupit që ndryshe quhen asana) të cilat tërheqin dhe tkurrin grupe të caktura të muskujve të trupit.
nga: 5.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet