0
Experience Kosova
Eksploro Kishën shpellë
Eksperiencat - Prizren

Eksploro kishën madhështore shpellë të Shën Pjetrit në Kabash

Kisha e Shën Pjetrit, nis të ndërtohet në fundin e shek. XI dhe vazhdon të plotësohet deri në shek. XIV, kur merr formën e plotë. Quhet ndryshe edhe Kisha e Keqe, për shkak terrenit të vështirë: është ndërtuar në faqen vertikale të një shkëmbi, e një pjesë e saj edhe hyn në shkëmb.

Është ndër kishat më të bukura si për nga arkitektura, po ashtu edhe nga madhështia e saj. Përballë saj është kisha e Shën Marisë së Bekuar, e cila njihet si Kisha tek Shpella e Pëllumbave. Të dy kishat janë të rrethuara me një peisazh shumë të bukur, me faunë të shumëllojshme dhe përrenjë që rrjedhin shumë pranë.
Pëshkrimi nga: EC Ma Ndryshe

Cka përfshihet në ofertë:
- Transporti me makinë nga Prizreni deri në bjeshkët e Kabashit me kthim,
- Ecje e lehtë rreth 30 minuta deri në Kishën e Shën Pjetrit,
- Eksplorim i kishës dhe lokacionit rreth kishës,
- Guida profesionale për ecje malore
Numri minimal i biletave që mund të rezervoni:
4 bileta
Çmimi për biletë nga: 15.00€
Shto në shportë
Zbritjet për rezervimet grupore:
Çmimi për biletë nga: 13.50€
Blej 5 bileta, kurse 1.5€ për biletë!
Shto në shportë
Çmimi për biletë nga: 12.75€
Blej 6 bileta, kurse 2.25€ për biletë!
Shto në shportë
Produkte të ngjajshme
Gjueti e këpurdhave
Gjueti e këpurdhave në malet e Sharrit
nga: 15.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Kamping në Sharr
Kamping në bjeshkët e Sharrit në lartësi mbidetare 1800m, hotel me 5 billion yje
nga: 25.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Flia - Shijoni ushqimin dhe përgatitjen e flisë
Gatimi në ambient të hapur është eksperiencë në vete
nga: 11.45 €
Nuk ka ende vlerësime
Lojza Yoga retreat
Trajtojeni dhe shpërbleni veten me një Yoga retreat dy ditor në bjeshkët e nemura, në bujtinën fantastike Lojza. Fillojeni dhe mbaroni ditën me yoga dhe ndjejeni qetësinë e natyrës brenda trupit e mendjes tuaj.
nga: 80.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet