0
Kosovo Rocks
Via Ferrata Panorama
Aventurat - Prizren

Via Ferrata ``Panorama`` Prizren, ndodhet në grykën e Lumbardhit të Prizrenit

Ngjitja e këtij shtegu të hekurt do t`ju ofroj kënaqësi, adrenalinë dhe padyshim pamje spektakulare të grykës dhe maleve të Sharrit.
Shtegu fillon nga ura Tibetiane që kalon mbi lumbardh, ky shteg ka një gjatësi rreth 500m. Afërsisht merr rreth 2 orë kohë për të përfunduar shtegun, duke përfshirë edhe ecjen e zbritjes deri në kthim. Konsiderohet të jetë shteg me vështirësi mesatare.

Çfarë përfshihet në ofertë:
- Transporti nga qyteti i Prizrenit deri tek lokacioni i Via Ferrata Panorama,
- Instruksionet dhe përgatitja për ngjitje të shtegut,
- Foto nga aventura juaj gjatë ngjitjes së shtegut të hekurt.

Guida dhe pajisjet për Via Ferrata sigurohen nga Kosovo Rocks, ju duhet të keni veshje sportive dhe atlete ose këpucë për hiking.

Via Ferrata Panorama është ndërtuar dhe mirëmbahet me shumë dashuri nga Shoqata e Bjeshkatarëve Sharri!
Çmimi për biletë nga: 40.00€
Shto në shportë
Zbritjet për rezervimet grupore:
Çmimi për biletë nga: 20.00€
Blej 2 bileta, kurse 20€ për biletë!
Shto në shportë
Çmimi për biletë nga: 15.00€
Blej 3 bileta, kurse 25€ për biletë!
Shto në shportë
 
Vlerësimet
(nga 2 vlerësime)
Mire shume, por do të doja të ishte edhe më sfidues
08/06/2021, Arber Kabashi
Fantastike
13/06/2021, Gezim Avdiu
Produkte të ngjajshme
Ecje në Bjeshkët e Moknës - Bukuroshja e Ballkanit
Gjëra të bukura lindin kur njerëzit dhe malet takohen Në të gjitha gjërat e natyrës ka diçka të mrekullueshme. Sepse në fund të fundit, ju nuk do të kujtoni kohën që keni kaluar duke punuar në një zyrë, por do të kujtoni kohën që keni kaluar duke shijuar ngjitjet në male.
nga: 20.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Paraglide n`Prizren | Eja n`Sharr Fest 2021
Eja n`Sharr Fest është festival i aktiviteteve malore; kulturore dhe sportive në Parkun Kombëtar Sharri. Ky festival do të mbahet në zemër të Sharrit, në vendin e quajtur Guri i Zi. Eja n`Sharr Fest është iniciativë dhe organizim nga SuperXplorers, operator turistik me fokus në turizmin e aventurës, aktiv me produktet turistike në tregun vendor dhe ndërkombëtar që nga viti 2016. Kjo ngjarje e cila synon të jetë tradicionale, duke u fokusuar në tema dhe aktivitete aktuale, do t`i ketë të kombinuara mirë këto komponenta: - Promovimi dhe prezentimi i potencialit turistik të zonës; - Realizimi i aktiviteteve në natyrë të cilat ia shtojnë vlerën këtij rajoni; - Diskutimi dhe debati jo-formal ndërmjet të gjitha grupeve të interesit; - Rrjetizimi dhe shkëmbimi mes akterëve të ndryshëm në fushën e turizmit; - Përjetimi dhe degustimi i shijes dhe përvojës lokale; Paraglide është njëra nga shumë aventurat që do të ndodhin gjatë festivalit ``Eja n`Sharr Fest``. Fluturimet do të fillojnë nga pista e paraglajdit në malin e Cvilenit. Me këtë aventurë ju do të fluturoni mbi Prizren dhe do të shijoni pamjet e mahnitshme të qytetit dhe vargmaleve që e rrethojnë Prizrenin.
nga: 70.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Via Ferrata Panorama në Grykën e Lumbardhit - Prizren
Filloje ditën n`shoqni të lindjes së diellit derisa ngjitesh shkëmbinjve të Grykës së Lumbardhit, kur arrin në cak mbushi sytë dhe shpirtin me pamjet e Sharrit Madhështor, e pastaj ec deri në Kalanë e Prizrenit, dhe përfundoje aventurën në Shatërvan duke shiju një çaj apo kafe buzë Urës së Gurit.
nga: 25.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Kajak Eksperiencë në Vërmicë | Eja n`Sharr Fest
Eksperiencë kajaku në rrjedhën e Drinit të Bardhë, nga Dobrushti deri në tek derdhja e Lumbardhit. Peisazh i mrekullueshëm për të përjetuar një aventurë verore duke lundruar me kajak.
nga: 10.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet