0
High Scardus Ultra
High Scardus Ultra
Aventurat - Bjeshkët e Sharrit

Trail running competition in Sharr mountains

Lista e pjesëmarrësve:
 
Vlerësimet
(nga 14 vlerësime)
ALL FINE!
20/10/2022, Milos Taskovic
Shkelqyeshem!
20/10/2022, Fisnik Llugaliu
I completed the 20k bear trail race. My experience was fantastic. Throughout the process communication was good, I knew what to expect, where to go and when. The trail was well marked the food stations well stocked, the finish line felt like a celebration. The racers packets were great, the quality of swag was excellent. Overall this was a fantastic race experience. However, there were a few things that could be improved as well. I was told that the awards ceremony would take place at 6pm but it actually took place earlier in the day and I missed it. Also with everything being taken down early I know that some finishers of the longer races did not have the same kind of celebration when they finished. I’m the week that followed I heard other members of the outdoor community complain that the trail marking flags had not been removed as promised (though that may have happened later). All in all though this was an excellent race which I hope happens again in the future as I am eager to participate next year and improve my finishing time. I would like to give a big thank you to everyone involved with the planning, preparation, execution and cleanup. It was a huge effort and I greatly appreciate everyone who helped to make it happen! THANK YOU!
21/10/2022, Michael Chaney
Perfekt
20/10/2022, Erida Kurshumlija
Produkte të ngjajshme
Vrapimi i nëntorit
Vrapimi i nëntorit është garë e vrapimit që organizohet me 28 nëntor 2022.
nga: €
Nuk ka ende vlerësime
Via Ferrata Mat
Via Ferrata Mat është e gjatë 500 metra dhe shtrihet horizontalisht. Merr kohë rreth 1 orë e gjysmë të kompletohet. Konsiderohet si ``e lehtë`` dhe nuk kërkon eksperiencë paraprake.
nga: 30.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Bjeshket e Istogut
- Të ndëruar, - Klubi,Nomad Kosova, ju fton të merrni pjesë në ecjen bjeshkatare në Livadhet e Istogut ,ditën e Diel më 28.02.2021. - Livadhet e Istogut gjenden në vargmalet e Alpeve Shqiptare ( Bjeshkët e Nemuna ) në Veri - Përendim të Kosovës . - Livadhet e Istogut ofrojnë një pamje magjepëse të Podgurit dhe Rafshit të Dukagjinit si tërësi . -
nga: €
Nuk ka ende vlerësime
Via Ferrata Weekend në Kosovë
Aventurë dhe kujtime të veçanta në Via Ferrata fundjavën tuaj në Kosovë. Shijoni dhe përjetoni aventurën në Pejë, Deçan dhe Prizren!
nga: 95.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet