0
High Scardus Ultra
High Scardus Ultra
Aventurat - Bjeshkët e Sharrit

Trail running competition in Sharr mountains

BEAR TRAIL 20K


BEAR TRAIL 20K

Bear Trail is ideal for recreational athletes who are looking to take first steps into a big family of trail running as well as a family and friends traveling with runners racing longer distances. ... read more
Bear Trail 20K: 20.00€
Shto në shportë
EAGLE ULTRA 50K


EAGLE ULTRA 50K

Athletes with a decent fitness level and good form, will enjoy this medium - level trail. This race is for less experienced Ultra-Trail runners, with good physical and mental condition to complete a demanding course. ... read more
Eagle Ultra 50K: 45.00€
Shto në shportë
High Scardus Ultra


SCARDUS STAGE ULTRA 105K
- Stage 1: Goat Trail 55
- Stage 2: Lynx Trail 50


This two day stage race will appeal to experienced ultra-trail runners, with excellent physical and mental conditioning to complete a demanding and highly technical course in a high mountain alpine setting. ... read more
High Scardus Ultra: 80.00€
Shto në shportë
Lista e pjesëmarrësve:
Bear Trail 20K
201
Ardall Celina
M
XK
X Trailers
202
Burim Mehmeti
M
XK
X Trailers
203
Alexander Vojvoda
M
204
svante lundgren
M
SE
none
205
Krenare Karpuzi
F
MK
Carbon
206
Edmond Cukalla
M
AL
Staircase
207
Blerim Berisha
M
XK
X Trailers
208
Veton Kasapolli
M
XK
X Trailers
209
Deborah Keçi
F
AL
Klubi Sportiv Tirana
210
Jusuf Hoxha
M
XK
XTrailers
211
Shkelqim Sopjani
M
XK
X Trailers
212
Milos Taskovic
M
SR
PK Zeleznicar Nis
213
Erida Kurshumlija
F
XK
XTrailers
214
Fehmi Ramosaj
M
XK
X-Trailers
215
Grant Shaw
M
XK
N/A
216
Petrit Vokshi
M
XK
N/A
217
Alban Kurtishi
M
XK
X trailers
218
Mentor Latifi
M
XK
X Trailers
219
Blerta Shabani
F
XK
X Trailers
220
Sevastija Gjorgon
F
MK
TREX
221
Ardijan Azizi
M
222
Kushtrim Palushi
M
XK
X Trailers
223
Goran Markov
M
MK
DALGA
224
Dren Ibrahimi
M
XK
n/a
225
Eros Mehmeti
M
XK
n/a
226
Hana Xhemajli
F
XK
KTRA
227
Alisa Hasani
F
XK
NA
228
Gjorgji Belevski
M
MK
Meridian Athletic Club Kavadarci
229
Riste Belevski
M
MK
Meridian Athletic Club
230
Arlinda Mustafa
F
XK
X Trailers
231
Fatos Fondaj
M
XK
SOLO
232
Dea V. Gjinali
F
XK
/
233
Ereza Vela
F
XK
Run like HER
234
Uran Ahmeti
M
XK
#
235
Elvira Ibrahimi Hoti
F
XK
Run Like Her
236
Xhevdet Gegollaj
M
XK
Fondacioni Jeshil
237
Avni Ramosaj
M
XK
X-Trailers
238
Maria Suokko
F
FI
N/A
239
Menda Zymberi
F
XK
X Trailers
240
Kebir Islami
M
MK
Rostushe
241
Nermin Fejzuli
M
MK
Rostushe
242
Sheval Miftari
M
MK
Rostushe
243
Oktaj Bekiri
M
MK
Rostushe
244
Jona Osmani
F
AL
-
245
Liridon Ballata
M
XK
X-Trailers
246
Andi Kotorri
M
AL
Eagles08
247
Ermelindo Filaj
M
AL
Eagles08
248
Kastriot Ramadani
M
XK
Solo
249
Oltion Ramadani
M
XK
Compex
250
Labi Noti
M
XK
Compex
251
Fisnik Salihu
M
XK
Compex
252
Fikret Shatri
M
XK
Memedheu
253
Ahmed Ademi
M
MK
Rostushe
254
Despina Lazarova
F
MK
/
255
Dario Krstevski
M
MK
/
256
Naim Zyberaj
M
XK
XX
257
Bajram Pirana
M
XK
Prizreni
High Scardus Ultra
101
Adam Fischer
M
US
Elevate Outdoor Adventures
102
Vigan Hoxha
M
XK
Gërmia Beardogs
103
Eduan Kruger
M
104
Ardian Veliu
M
XK
X Trailers
105
Edmond Jakupi
M
XK
Policia e Kosoves
106
Gentian Likaj
M
XK
KTRA
107
sukthawee suwannachairop
M
XK
truesouth
108
Kristijan Arsovski
M
MK
TREX
109
Zhikica Ivanovski
M
MK
TREX
110
Sanja Najdovski
F
MK
TREX
111
Viktor Najdovski
M
MK
TREX
112
Toni Manev
M
MK
Mobilana
113
Darko Roglev
M
MK
TREX
114
Aleksandar Simjanoski
M
MK
TREX
115
Dan Cucu
M
RO
UN
116
Nikola Cicoski
M
MK
TREX
Eagle Ultra 50K
501
Besnik Rexhepi
M
XK
N/A
502
Gramoz Cernaveri
M
XK
Kosbit
503
Elisabeth Schleicher
F
AT
No team
504
Pops Kustojo
M
505
Ideal Karpuzi
M
MK
CARBON
506
Fisnik Llugaliu
M
XK
N/A
507
Szymon Babinski
M
PL
TRIDivision
508
Wojciech Machnik
M
PL
249challenge
509
Valdete Qollaku
F
XK
X Trailers
510
Erzen Zyberaj
M
XK
511
Genta Ljena
F
US
N/A
512
Michal Walczewski
M
PL
WKB Meta Lubliniec
513
Tamás Fazekas
M
HU
Adrenalin SE
514
Pál Ánbrahám
M
HU
Adrenalin SE
515
Zsolt Balla
M
HU
Adrenalin SE
516
György Fekete
M
HU
Adrenalin SE
517
Burhan Basha
M
XK
518
Nuhi Isufi
M
XK
519
Dejan Todevski
M
MK
Team Salomon/Suunto
520
Vagn Kirkelund
M
DK
TIF
521
Reis Saraci
M
XK
No team
522
Haris Bekiri
M
MK
Rostushe
523
Carlo Winterscheid
M
XK
KTRA
524
Nicola Giannini
M
IT
El Tucan
525
Martina Mileva Jovanovska
F
MK
TREX
526
Szabolcs Háry
M
HU
Sördögök
527
Tanja Babunska
F
MK
TREX
528
Nita Latifi
F
XK
KTRA
529
Vullnet Sanaja
M
XK
Anibar
530
Jusuf Islami
M
XK
solo
531
Agon Daku
M
XK
Gjirafa
532
Yll Bytyqi
M
XK
Gjirafa
533
Albion Berisha
M
XK
Gjirafa
Produkte të ngjajshme
Via Ferrata Deçani
Via Ferrata ``Deçani``, ndodhet ne Gryken e Deçanit ne kilometrin e 4, eshte via ferrata me e re ne Kosove dhe ofron pamje spektakolare te Bjeshkeve te Nemuna dhe Maleve te Sharrit. Eshte ne faqe jugore dhe kjo mundeson qe te jete e qaseshme gjate pjeses me te madhe te vitit.
nga: 15.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Via Ferrata Marimangat
Via Ferrata Marimangat është e gjatë 1 km dhe merr kohë rreth 3 deri në 4 orë deri në përfundim. Kalon nga ura Tibetiane që është 40 metra e gjatë dhe 60 metra e lartë. Konsiderohet si ``e vështirë`` dhe sugjerohet të keni eksperiencë paraprake. Cmimi: 60 Euro per nje person; 30 Euro per person per grupet prej 2 personash; 20 Euro per person per grupet prej 3 ose me shume personash.
nga: 60.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Via Ferrata - Shpellat Binjake
Shpella më tërheqëse Via Ferrata, shpella më e famshme Binjake në Ballkan, me dy korridore me gjatësi hyrje - dalje 70m është vendosur në malet e Istogut - Bajshe, 14km nga qyteti i Istogut. Duhen 30 minuta deri në 1 orë për ta vizituar brenda.
nga: 25.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Maja e Oshlakut / Sharr
Ecja në kurriz të Oshlakut ofron një nga ecjet më panoramike në bjeshkët e Sharrit
nga: 20.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet