0
X Trailers
Prishtina Trails 2021
Aventurat - Prishtina

Prishtina Trails është garë e vrapimit malor që organizohet nga X-Trailers me 10 tetor 2021

Edicioni i tretë i Prishtina Trails mbahet me 10 tetor 2021. Këtë vit gara organizohet në tri diciplina: 20k, 50k, dhe 100k. Vrapuesit do të nisin dhe përfundojnë garën në Gërmi, në Prishtinë. Informatat e detajuara i gjeni në kanalet online të Prishtina Trails (www.prishtinatrails.com) dhe në media sociale. Pas regjistrimit tuaj në KosovaPass, do të pranoni të gjitha informatat dhe udhëzimet e duhura nga organizatorët e garës. Numri i vrapuesve është i kufizuar. #Vrapopërmendjentane
Lista e pjesëmarrësve:
100k
1001.
M
Abdurahman Kocbashli
1002.
M
Roland Bartetzko
1003.
F
Uta Ibrahimi
1004.
M
Fidan Rexha
1005.
M
Nuhi Isufi
50k
501.
M
Metodi Chilimanov
502.
M
Ardian Veliu
503.
M
Rron Dushullovci
504.
M
Naim Foniqi
505.
M
Zymer Alaj
20k
201.
M
Veton Zagi
202.
M
YLBER PREKAZI
203.
M
Etrit Tahiri
204.
M
Enver Sinidolli
205.
M
Bajram Pirana
206.
F
Tea Pula
207.
M
Fatmir Ismajli
208.
M
Amir Abdula
209.
F
Genta Ljena
210.
M
Reis Saraci
211.
F
Cornelia Schneider
212.
M
Kenneth Taylor
213.
M
ISMAJL HAXHIJA
214.
M
Mentor maliqi
215.
M
Naim Zyberaj
216.
F
Arizona Berdynaj
217.
M
Richard SCHMID
218.
M
Fatos Vllahinja
219.
F
Rita Zeqiri
220.
M
Patrik Gllogjani
221.
M
Arianit Istogu
222.
M
Uran Ahmeti
223.
M
Besnik Rexhepi
224.
F
Blerta Shabani
225.
M
Enver Bajrami
226.
M
Ersan Ismaili
227.
M
Arb Ismaili
228.
M
FISNIK LLUGALIU
229.
F
Liridona Shehu
230.
F
Ardita Tafallari
231.
M
Getoar Llalloshi
232.
F
Adriana Kabashi
233.
M
Bujar Kabashi
234.
M
Dardan Velija
235.
M
Enis Aliu
236.
M
Ylber Haliti
237.
M
Veprim Presheva
238.
M
Gazmend Haliti
239.
M
Ardall Celina
240.
M
Lulzim Uka
241.
M
Daut Seferi
242.
M
Kastriot Pasholli
243.
M
Rilind Kusari
244.
M
Nektar Qarri
245.
M
Lulzim Ahmeti
246.
M
Altin Maloku
247.
M
Zell Bakalli
248.
M
Arianit Humolli
249.
M
Dren Ibrahimi
250.
M
Kai Hubert
251.
M
Carlo Winterscheid
252.
M
Kristian Gashi
253.
F
Elvira Ibrahimi
254.
F
Valmirë Deliu Buçaj
255.
F
Mimoza Stanovci
256.
M
Albert Ahmeti
257.
M
Erzen Zyberaj
258.
F
Arta Krasniqi
259.
F
Blerta Deliu
260.
F
Erëza Vela
261.
M
eduard gojani
262.
M
Besim Gashi
263.
M
Shemsedin Vehapi
264.
M
Kushtrim Palushi
265.
M
leke musa
266.
M
Oltion Ramadani
267.
M
Fehmi Ramosaj
268.
F
Leonita Krasniqi
269.
F
Leonita Krasniqi
270.
M
Rejhan krasniqi
271.
F
Albulena Kadriu
272.
F
Kaltrina Kadriu Xhemaj
273.
M
Ragmi Ibrahimi
274.
M
Dorlir Kraja
275.
M
Shpend Bilalli
276.
F
Erida Kurshumlija
277.
M
Arber Kelmendi
278.
F
Arta Xhema
279.
M
Sabri Gashi
280.
M
Blerim Haliti
 
Vlerësimet
(nga 23 vlerësime)
Super eksperience!
25/10/2021, FISNIK LLUGALIU
Organizim i hatashëm!
25/10/2021, Fatos Vllahinja
Prishtina Trails ishte gara ime e parë me 20 km. Ishte sa sfiduese (sepse kushtet atmosferike i kam menduar si pengesë para se ta filloja vrapin) por aq edhe kënaqësi e pafundme (sepse kur e kryen garën e kupton që gjithcka ka qenë në nivel dhe është dashur ta menaxhosh veç vetëveten e jo rrethanat tjera.). Më ka pëlqyer pozitiviteti dhe përkrahja e vullnetarëve të çdo CP si dhe kujdesi që kanë treguar ndaj nesh. Mendoj që në çdo garë, një pikë që duhet të jetë më e fortë nga të gjitha, janë njerëzit në rolin e vulletarëve sepse ta bëjë garën më interesante dhe më pak të lodhshme.
25/10/2021, Liridona Shehu
JU LUMTEEE!!!!!
25/10/2021, Rita Zeqiri
Great run, great organization, and great people!
25/10/2021, Roland Bartetzko
Organizimi super, vetem kam prite foto ma te mira!
25/10/2021, Dren Ibrahimi
E mrekullueshme!
31/10/2021, Adriana Kabashi
Great organization, friendly faces everywhere. Enough refreshment stations.
25/10/2021, Metodi Chilimanov
+
09/12/2020, Ardian Veliu
Pershendetje. Organizimi ka qene shume shume i mire. Kurse arsyeja pse po ua jap kater yje eshte shkaku i medales shume te dobet ne dizajn dhe material.
28/10/2021, Dorlir Kraja
Gare shume e mire perjashtimisht qe konkurenca ishte jo e madhe dihet shkaku i pandemis shtegu i mire pa ndonje rrezik te madhe per ndonje lendim gjate vrapimit kishte pika te mjaftushme furnizimi edhe orjentimi ne shteg ishte ne nivelin e duhur organizimi ishte kësaj here perfekt uroj qe edhe herave tjera te jeni keshtu ne nivelin e till te oraganizimit . Per mu veqanerisht ishte vrapim i organizuar fort mire . Prandaj ju uroj per organizimin e gares edhe shpresoj ta beni vjetore te njejten . Shihemi ne garat tjera te organizuara nga ju. Me respekt.
29/10/2021, Naim Foniqi
E mrekullueshme
25/10/2021, Lulzim Ahmeti
Ishte hera pare personalisht, organizimi ne nivel, kenaqesi me qen pjese e ketij eventi.
25/10/2021, Blerim Haliti
Ka qenë një wxperiencë e mirë
25/10/2021, Sabri Gashi
Produkte të ngjajshme
Relaksojeni mendjen tuaj dhe sfidojeni vetën duke bërë ngjitje malore në Rugovë
Në Kosovën perëndimore, në parkun kombëtar ``Bjeshkët e Nemuna`` ka shumë liqene malore, njëri prej tyre është Liqenati. Pikërisht mbi fshatin Kuqishtë, Liqenati shtrihet me një lartësi prej 1,970 m. Gjithashtu, është burimi natyror që ndan Kosovën nga Mali i Zi. Pranë liqenit, ju gjithashtu mund të bëni ngjitje në shkëmbinjë. Kur të arrijmë në liqen mund të freskohemi në këtë perlë natyrore të ujit, prandaj merrni me vete një rroba banje dhe peshqirë. Grupi mund të vendosë të vazhdojë në liqenin e dytë ose të pushoj dhe të shijojë natyren e bukur ose të ngjiten në majën e Gurit të Kuq me një lartësi prej 2522 m -maja më e lartë e vargmaleve në Malet e Rugovës.
nga: 22.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Nuk më duhet terapi, kampingu është çfarë kam nevojë
Ka shumë arsye që të ju pëlqejnë kampet kur udhëtoni sepse jeta është e mirë kur jeni në kamp.
nga: 30.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Via Ferrata Mat
Via Ferrata Mat është e gjatë 500 metra dhe shtrihet horizontalisht. Merr kohë rreth 1 orë e gjysmë të kompletohet. Konsiderohet si ``e lehtë`` dhe nuk kërkon eksperiencë paraprake.
nga: 30.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Zip Line
Zip line ndodhet në Grykën së Rugovës, vetëm 4 kilometra larg nga qendra e qytetit te Pejes. Ka gjatësi 650m dhe zgjatë rreth 1 minutë e 20 sekonda.
nga: 10.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet