0
X Trailers
Prishtina Trails 2022
Eksperiencat - Prishtina

Prishtina Trails është garë e vrapimit malor që organizohet nga X-Trailers me 9 tetor 2022

Edicioni i katërt i Prishtina Trails mbahet me 9 tetor 2022. Këtë vit gara organizohet në tri diciplina: 10k, 21k, dhe 60k. Vrapuesit do të nisin dhe përfundojnë garën në Gërmi, në Prishtinë. Informatat e detajuara i gjeni në kanalet online të Prishtina Trails (www.prishtinatrails.com) dhe në media sociale. Pas regjistrimit tuaj në KosovaPass, do të pranoni të gjitha informatat dhe udhëzimet e duhura nga organizatorët e garës. Numri i vrapuesve është i kufizuar. #Vrapopërdashni
Lista e pjesëmarrësve:
Distanca 10K
101
ARB ISMAILI
M
XK
102
ARDALL CELINA
M
XK
X Trailers
103
REJHAN KRASNIQI
M
XK
GERMIA 555
104
KRESHNIK BYTYCI
M
XK
Germia 555
105
DAFINA MORINA
F
XK
individual
106
ETNIK UKA
M
XK
Individual
107
MILAIM BISLIMI
M
XK
Personal
108
LIRIDONA SHEHU
F
XK
X-Trailers
109
HAMDI POLLOMI
M
XK
FSK
110
LEUTRIM OSMANI
M
XK
X-Trailers
111
ETRIT TAHIRI
M
XK
Ganimete
112
RRON DUSHULLOVCI
M
XK
X-Trailers
113
ARDIAN REXHEPI
M
XK
-
114
ARTA KRASNIQI
F
XK
Nomads
115
MIMOZA QITAKU
F
XK
Polici
116
HüSEYIN ÖZEN
M
XK
-
117
BLERINA HALILI
F
XK
-
118
EDON SEKIRAQA
M
XK
Ganimete
119
XHEVDET XHEMAJLI
M
XK
Policia e Kosovës
120
NATYRA SHALA
F
XK
Besa - Pejë
121
NDERIM SALIHAJ
M
XK
Ortopedi
122
VEPRIM PRESHEVA
M
XK
Klubi Atletikës Lugina
123
ISTREF VELICI
M
XK
Izi
124
GENC ISUFI
M
XK
Individual
125
ASTRON DRESHAJ
M
XK
Nomads
126
DRITON DILI
M
XK
10k
127
JETON LATIFI
M
XK
Individual
128
RINOR NISHEVCI
M
XK
Ganimete
129
ARBEN IDRIZI
M
XK
X-Trailers
130
ARTAN SEJDIU
M
XK
Kingu
131
AFëRDITA YMERI
F
XK
Germia555
132
ALBION YMERI
M
XK
Germia555
133
LAVDRIM AVDYLI
M
XK
AEC
134
LEONORA ALIU
F
XK
Q&A Media
135
SHPRESIM LUMI
M
XK
Germia555
136
DRITON TAHIRI
M
XK
X-Trailers
137
FETIJE FERATAJ
F
XK
Maraton Albania
138
HAJREDIN FERATAJ
M
XK
Maraton Albania
139
DHURATA LIPOVICA
F
XK
KTRA
140
LIDA HOXHA
F
XK
Xtrailers
141
GENC BOSHNJAKU
M
XK
Gjakova Trail
142
EDMOND SHTANAJ
M
XK
Individual
143
DREN ZATRIQI
M
XK
n/a
144
PETRIT ZEKA
M
XK
Baker Tilly
145
KRESHNIK JUNIKU
M
XK
X Trailers
146
QENDRESE JUNIKU
F
XK
X Trailers
147
MIMOZA SHEHU MUSA
F
XK
Baker Tilly
148
SHENAJ SHALA
M
XK
Baker Tilly
149
ARTA MUSA
F
XK
Baker tilly
150
RRON JOLLA
M
XK
Baker tilly
151
BLERIM HALITI
M
XK
Baker tilly
152
ARBëR MUSTAFA
M
XK
Baker tilly
153
ARBRESHA TUHINA
F
XK
Baker tilly
154
FJOLLA VESELI ZEKA
F
XK
Baker tilly
155
GRESA BAKRAQI
F
XK
Besa Pejë
156
GAZMEND GASHI
M
XK
Ktra
157
DAMIR SLLAMNIKU
M
XK
FDDD
158
SADIK BERISHA
M
XK
Rsm Kosova
159
MAILINDA SYLEJMANI
F
XK
Germia 555
160
ARDIANA ASLLANI
F
XK
Germia 555
161
MARTIN BERISHA
M
XK
brandfluence agency
162
MARJAN BERISHA
M
XK
Brandfluence agency
163
DARDAN BERISHA
M
XK
X Trailers
164
GRESA ABDULLAHU
F
XK
Individual
165
ALBAN KURTISHI
M
XK
X Trailers
166
SHPEND STEVENS
M
XK
Kosova
167
FATIME ADEMI
F
XK
555
168
QENDRESA RAMADANI
F
XK
KTRA
169
ALBERT KUQI
M
XK
Fsk
170
BETIM GASHI
M
XK
Fsk
171
ENDRITA BRAHIMI
F
XK
Fsk
172
ILIR BEQIRI
M
XK
Fsk
173
DRILON HASANI
M
XK
Fsk
174
BETIM OSMANI
M
XK
Fsk
175
BEKRI HAXHIJAJ
M
XK
Fsk
176
EGZON HAXHIJAJ
M
XK
Fsk
177
FETI PRONAJ
M
XK
Fsk
178
FJOLLë IBRAHIMI
F
XK
Koci& Vokshi
179
DIN SHEHU
M
XK
Koci &Vokshi
180
GERTA RAGIPI
F
XK
Koci & Vokshi
181
BARDH HYSENI
M
XK
Fsk
182
GAZMEND GASHI
M
XK
CEGIS
183
ARBEN HAXHOSAJ
M
XK
Gjakova trail
184
ERGYS REXHA
M
XK
Gjakova trail
185
AMIR TUSUNI
M
XK
X-trailers
186
ASTRIT TUHINA
M
XK
Astera
187
LULZIM PULA
M
XK
Individual
188
ARMEND MIFTARI
M
XK
/
189
BESIM SHABANI
M
XK
/
190
RITA ZEQIRI
F
XK
STEP
191
HAMZA BERISHA
M
XK
/
192
FATOS SAHITI
M
XK
Individual
193
LIS DERI
M
XK
Individual
Distanca 21K
201
ARON DOBROSHI
M
XK
Free spirit
202
YLBER PREKAZI
M
XK
Gërmia 555
203
NAILE SEFERAJ
F
XK
Germia 555
204
FATOS VLLAHINJA
M
XK
Vivre
205
BURIM MEHMETI
M
XK
X Trailers
206
MENTOR LATIFI
M
XK
X Trailers
207
LIRIDON BALLATA
M
XK
X Trailers
208
JUSUF HOXHA
M
XK
X trailer
209
NAIM FONIQI
M
XK
Policia e Kosovës
210
EDUARD GOJANI
M
XK
X-Trailers
211
DORLIR KRAJA
M
XK
Personal
212
ZELL BAKALLI
M
XK
n/a
213
KASTRIOT BARUTI
M
XK
Gjakova trail
214
ARDIT BESHIRI
M
XK
Free
215
AGURON HODA
M
XK
KLUBI I TRIATHLONIT DARDANA
216
ARBEN BëRBATOVCI
M
XK
X-Trailers
217
PëRPARIM MUJA
M
XK
X trailers
218
KRENAR DURAKU
M
SE
Mach 5
219
ENGJELL LLESHI
M
XK
Gjakova trail
220
ARLINDA MUSTAFA
F
XK
X Trailers
221
DUKAGJIN SADIKAJ
M
XK
X-Trailers
222
VULLNET SANAJA
M
XK
Anibar
223
VALON NEZIRI
M
XK
Germia555
224
NUHI ISUFI
M
XK
Nomads
225
FATMIR ISMAJLI
M
XK
Sole survivor
226
MEXHID REXHAJ
M
XK
Germia555
227
AVDULLAHI BERAT
M
XK
Trails
228
TEA PULA
F
XK
KITRAT
229
LEONITA KRASNIQI
F
XK
KITRAT
230
LIRIDON GECI
M
XK
Ska
231
KASPER HANSEN
M
DK
Nordic
232
MIKAELA GRONQVIST
F
FI
Nordic
233
KADRUSH HAZIRI
M
XK
X-Trailers
234
AMIR ABDULA
M
XK
.
235
ILIR BAJRAKTARI
M
XK
Xtrail
236
BESIM GASHI
M
XK
Germia555
237
SHEMSEDIN VEHAPI
M
XK
Germia555
238
QENDRESA GASHI
F
XK
X Trailers
239
ISA GACAFERI
M
XK
X Trailers
240
ADRIANA CARA
F
AL
Fit21
241
JONA OSMANI
F
AL
Fit21
242
LEONARD NEZHA
M
AL
Nobis
243
LABI NOTI
M
XK
KTRA
244
ARTA BUJUPI
F
XK
KTRA
245
SAFET SYLAJ
M
XK
KA Theranda
246
BAJRAM PIRANA
M
XK
04
247
MILOS TASKOVIC
M
SR
PK Železničar Niš
248
ELVIRA IBRAHIMI
F
XK
249
KALTRINA HAJDARAJ
F
XK
none
250
DONJETA KELMENDI
F
XK
Germia 555
251
EREN BEKSAC
M
XK
Prizren
252
DARDAN VELIJA
M
XK
X Trailers
253
KUSHTRIM KOMONI
M
XK
Solo
254
KUQE BRAHA
F
XK
KTRA
255
BLERIM ELSHANI
M
XK
K.A Theranda 1992
256
ENVER BAJRAMI
M
XK
xtrailers
257
ARTAN BEHLULI
M
XK
No team
258
KUSHTRIM PALUSHI
M
XK
X Trailers
259
ARTA XHEMA
F
XK
NA
260
ARBER KELMENDI
M
XK
NA
261
ART SYLAJ
M
XK
Germia 555
262
AVNI RAMOSAJ
M
XK
X Trailers
263
MATILDA TOSKU
F
AL
Fit 21shi Athlete
264
ALPHONSE KAUDERS
M
XK
Ujqit
265
DONIK BLAKAJ
M
XK
I pavarur
266
FLAKA DERMAKU
F
XK
Germia555
267
SHPRESA RAMA
F
XK
Germia555
268
GENAELA BEJTULLAHU
F
XK
Germia555
269
ESTRET KIQMARI
M
XK
KTRA
270
BLERON RRUSTEMI
M
XK
DRUGËZA
271
GAZMEND HALITI
M
XK
Shoqata Sportive Kick In
272
SALI SHOSHI
M
XK
Gërmia 555
273
ENVER SINIDOLLI
M
XK
Germia555
274
GENCI KAPLLANI
M
AL
Marathon Albania
275
NIAZI ISTOGU
M
XK
Individual
276
THERESE BERNSEN
F
XK
Therese
277
NEXHAT HAJDARI
M
XK
Germia 555
278
ISAK SHAHILLI
M
XK
Germia 555
279
IBADETE VOKRRI
F
XK
Germia 555
280
LEKE MUSA
M
XK
Baker Tilly
281
VALMIR ELEZI
M
XK
Pa ekip
282
JUSUF ISLAMI
M
XK
X-Trailers
283
EDUARD GOJANI
M
XK
Xtrailers
284
BEKIM MUSTAFA
M
SR
Klubi i atletikes Lugina
285
ILBER HALITI
M
SR
Klubi i atletikes Lugina
286
ISMAJL HAXHIJA
M
XK
Germia555
287
ERMAL REXHEPI
M
AL
Maraton Albania
288
URAN AHMETI
M
XK
Individual
289
FATLINDA NITAJ-REXHAJ
F
XK
XTrailers
290
EKREM BEHRAMI
M
XK
Vushtrria
291
SHEFQET KERA
M
XK
Vushtrria
292
SHABAN LEZA
M
MK
SHMA Gazibaba
293
MUSTAFA BELA
M
MK
SHMA Gazibaba
294
GAZMEND DOLI
M
XK
Gjakova trail
295
ERBLIN TABAKU
M
XK
Gjakova trail
296
SYLEJMAN KRYEZIU
M
XK
Klubi Alpinist Rogana
297
KALTRIN KRASNIQI
M
XK
Klubi Alpinist Rogana
298
TAULANT KRYEZIU
M
XK
Klubi Alpinist Rogana
299
FIKRET SHATRI
M
XK
Individual
300
IZJADIN ADEMI
M
XK
555
301
ADIN MUSIC
M
XK
Fsk
302
NAIM ZYBERAJ
M
XK
Fsk
303
RAGMI IBRAHIMI
M
SR
Pa ekip
304
BEKIM FETAHU
M
XK
Germia 555
305
DENIZ HOXHA
M
XK
X Trailers
306
ARDIAN DUSHULLOVCI
M
XK
Germia555
307
FETAH ZEJNULLAHU
M
XK
FSK
308
MARGUS SARAPUU
M
EE
Slava Ukraine
309
XHAVIT GASHI
M
XK
KTRA
310
ABDYRRAHIM HAXHIDEMA
M
XK
Maraton Albania
311
YLL HAZIRI
M
XK
KITRRAT
312
VALON SHABANI
M
XK
/
313
FEIM HOXHA
M
XK
Germia 555
314
EROLIND NURA
M
XK
/
315
VIGAN MUSTAFA
M
XK
KTRA
316
FATMIR SINANAJ
M
XK
KTRA
317
LUAN AJETI
M
XK
KTRA
318
LULZIM BUCOLLI
M
XK
Policia e Kosovës
319
KADRI KADRIU
M
XK
Policia e Kosovës
Distanca 60K
601
ERZEN ZYBERAJ
M
XK
Nomads
602
ARDIAN VELIU
M
XK
X-Trailers
603
SHKUMBIN VULA
M
XK
Gjakova Trail
604
EDMOND JAKUPI
M
XK
Policia e Kosovës
605
BESNIK REXHEPI
M
XK
Aralytiks
606
LUMNI HAXHOLLI
M
XK
Policia e Kosovës
607
FEHMI RAMOSAJ
M
XK
X-Trailers
608
ABDURAHMAN KOCBASHLI
M
XK
04
609
ILIR REXHA
M
XK
TEAM KTRA
610
BUJAR GASHI
M
XK
Policia e Kosovës
611
JASHAR STATOVCI
M
XK
Team KTRA
612
ERIDA KURSHUMLIJA
F
XK
X-Trailers
613
VIGAN HOXHA
M
XK
Gërmia Beardogs
614
NICOLA GIANNINI
M
IT
El Tucán
615
ARMEND KRASNIQI
M
XK
Chivos
616
GERSILD MEMA
M
AL
Run fly
617
YLLI SELMANI
M
XK
/
618
LULZIM AHMETI
M
XK
KTRA
619
ARSIM MLINAKU
M
XK
Vushtrria
620
MUHAMET MAXHUNI
M
XK
Vushtrria
621
GRAMOZ CERNAVERI
M
XK
Kosbit
622
BEKIR MEMEDI
M
MK
SHMA Gazibaba
623
FISNIK LLUGALIU
M
XK
n/a
624
VETON KASAPOLLI
M
XK
X Trailers
 
Vlerësimet
(nga 37 vlerësime)
Eksperience e mire. Organizim shume ne nivel.
20/10/2022, AGURON HODA
Vendosja e kontaktit emergjent ne BIB; Vendosja e hartes se CP ne BIB; Ushqim (Hurma dhe coca cola) me shume; Ne fund, organizimi me i mire (jepja e ushqimit, medaleve, orientimi ku me ndrru tesha, etj) - vullnetaret me u marr me ty me shume.
20/10/2022, Vigan Hoxha
A super race with a super organization. The path has been very well marked, as well as check points located in the appropriate places. The end of the race with a very good reception of the atmosphere and the amount of food and drinks. Plus an extra point for the organizers by placing a point for foot massages for those who have had problems. A big bravo, Well Done ⭐️
20/10/2022, Liridon Ballata
Pershendetje, Eksperienca personale e gares ka qene fantastike, megjithate kisha dasht me i ceke disa qalime ne gare, te cilat kishin mujt me u eliminu me nje efort shume te vogel ne nje te ardhme. 1. Nenvizimi i Check Point-ve ne bib - kishte mujt me u bo kjo shume thjesht ne bib numer, qe me e menagju vrapuesi dieten prej CP-se ne CP-ne e rradhes! 2. Nenvizimi i Check Point-ve ne gpx file - kjo bile eshte 2 minuta pune me u realizu 3. Vizatimi i elevation ne bib 4. Nje CP nuk ka pas ushqim dhe pije te mjaftueshme... 5. Menagjimi i kohes se startit ka qene jo korrekt. Psh kur kan mrri finisherat e 60k, po thuajse s`ka pas kurgjo ne finish! Fotografi ka qene ule ne karrike. Dy veta krejt ne finish na kan prit! Shpirti i gares ish dasht me qene 60k, e jo 10k e 21k. Ndoshta kishte qene mire me i menagju kohen e nisjeve pak ma ndryshe, ne menyre qe ne finish pak a shume me mrri krejt vrapuesit e te gjitha diciplinave 6. Fotografi ka pas vetem ne Germi. Ka mujt me pas edhe ne vende tjera, si psh ne Novoberde te kalaja?! Ose tek disa kodra qe i kemi kalu teper te bukra... A nuk kishte qene mire kjo edhe per promovimin turistik?! 7. Nuk kemi marr email para gares. Bile nje email me te gjitha instrukcionet dhe te pakten nje numer telefonit ne raste emergjente! Kto jone disa pika qe une e kom pa te arsyeshme me i nda me ju. Nuk jon kush e di cka. Munden me u eliminu heren tjeter. Ne pergjithsi eksperienca ka qene e mire. Muaji tetor shume i qellum. I kisha rekomandu edhe tjerve me vrapu Cdo te mire,
20/10/2022, Armend Krasniqi
Perfect
20/10/2022, Amir Abdula
Gara ishte shumë e mire, organizimi ishte gjithashtu I mire , faleminderit per Gjithçka.
20/10/2022, Driton Tahiri
Besimi, duke pasur besim tek stafi ne perfeksionin dhe shenjimin e shtigjeve , un krijova nje siguri me veten qe mund ti perfundoj 60km . Ushqime dhe pije kishte shume , njerzit pervec qe ishin energjik kur shkoja ne pika kontrolli , por beme edhe foto personale. Ndihem vertet i vlersuar ne aktivitetin tuaj. Kjo me ben te ndihem profesionalisht mire.
20/10/2022, Gersild Mema
Gjithqka ishte ne nivel shpresoj te njejten ta mbani dhe vitin tjeter.
20/10/2022, Ardit Beshiri
Organizimi perfekt ne te gjitha aspektet! Gatishmeri per mbeshtetje nga vullnetaret dhe organizatoret ne cdo kohe,shenjezim i mire.
20/10/2022, Fatlinda Nitaj-Rexhaj
Shtegu ishte teper i bukur dhe organizimi ishte shume i mire, shenjimi ka qene ne nivel dhe cdo element tjeter qe lidhet me organizimin ka qene per tu vleresuar ishte nje eksperienc e pa harruar :)
20/10/2022, Arta Xhema
Ne pergjithesi aktiviteti ka qene ne rregull. Mirepo, ne distancen 60k pikat e rifreskimit kane qene te vendosura ne menyre jo te rregullt, ashtu qe nga Kalaja e Novoberdes per 18km nuk ka pasur asnje pike te rifreskimit ku nje pjese e vrapuesve kane mbetut pa uje. Kalimi prane Kalase ka qene krejtesisht ndryshe nga cka eshte pershkruar ne reklamimin para gares. Fotografi ka qene prezent vetem ne fillim dhe ne fund te gares, ashtu qe ne pjeset me te bukura te shtegut ka munguar dhe si rezultat edhe fotografite e gares lene shume hapsire per te deshiruar. Maicat e gares kane ngjyra skandaloze! Dhe per fund, shenjezimi i shtegut ka qene i dobet ku nje pjese e garuesve e kane ngaterruar dhe prezenca e vullnetareve pergjat shtegut (perjashto pikat e rifreskimit) ka qene zero. Nuk eshte prezantuar para gares harta me ngjitje/zbritje. Keto vleresime vlejne vetem sa i perkete gjatesise 60k.
20/10/2022, Fisnik Llugaliu
Eksperiencë shumë e mirë,shpresojmë te beni te pakten 2-3 organizime ne vit. Ju lumtë
20/10/2022, Damir Sllamniku
The volunteers were great and made the day so special! They made the difference!! The 60k trail was very well marked!
20/10/2022, nicola giannini
Shum e mir
20/10/2022, Avdullahi Berat
Perfekt
20/10/2022, Arben Bërbatovci
Eksperience shume e mire, organizimi shume i mire. E vetmja verejtje qe kam eshte se pika e pare me uje ka qene pas 10km. Perndryshe ishte kenaqesi me qene ne kete gare :)
25/10/2022, Flaka Dermaku
Everything was almost perfect! Big bravooo per organizim te mrekullueshem!
20/10/2022, Hajredin Ferataj
Ishte eksperience shum e mire dhe organizim perfekt. Qdo detaj i organizimit meriton levdata. Ju uroj suksese me organizimet e tjera.
20/10/2022, Gresa Abdullahu
Vetem te vazhdojme.Ishte Perfekte.
21/10/2022, Blerim Elshani
Produkte të ngjajshme
Yoga
Joga është një praktikë e lashtë fizike, mentale dhe vjeshta është një kohë tranzicioni dhe transformimi. Te praktikojmë së bashku joga për t`ju ndihmuar të trajtoni gjithçka që vjen në këtë sezon dhe të lirojm atë që nuk ju shërben më.
nga: 5.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Lojza Yoga retreat
Trajtojeni dhe shpërbleni veten me një Yoga retreat dy ditor në bjeshkët e nemura, në bujtinën fantastike Lojza. Fillojeni dhe mbaroni ditën me yoga dhe ndjejeni qetësinë e natyrës brenda trupit e mendjes tuaj.
nga: 80.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Manifesta 14 Prishtina Mediated Tours
We invite you to join our mediators for one of our five available tours.
nga: 50.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Vizito Pyllin e Arinjve Prishtina
Përvojë të paharrueshme për të mësuar dhe eksploruar në natyrë.
nga: 2.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet