0
High Scardus Ultra
High Scardus Ultra
Aventurat - Bjeshkët e Sharrit

Trail running competition in Sharr mountains

Lista e pjesëmarrësve:
 
Vlerësimet
(nga 14 vlerësime)
ALL FINE!
20/10/2022, Milos Taskovic
I completed the 20k bear trail race. My experience was fantastic. Throughout the process communication was good, I knew what to expect, where to go and when. The trail was well marked the food stations well stocked, the finish line felt like a celebration. The racers packets were great, the quality of swag was excellent. Overall this was a fantastic race experience. However, there were a few things that could be improved as well. I was told that the awards ceremony would take place at 6pm but it actually took place earlier in the day and I missed it. Also with everything being taken down early I know that some finishers of the longer races did not have the same kind of celebration when they finished. I’m the week that followed I heard other members of the outdoor community complain that the trail marking flags had not been removed as promised (though that may have happened later). All in all though this was an excellent race which I hope happens again in the future as I am eager to participate next year and improve my finishing time. I would like to give a big thank you to everyone involved with the planning, preparation, execution and cleanup. It was a huge effort and I greatly appreciate everyone who helped to make it happen! THANK YOU!
21/10/2022, Michael Chaney
Shkelqyeshem!
20/10/2022, Fisnik Llugaliu
Perfekt
20/10/2022, Erida Kurshumlija
Produkte të ngjajshme
Vrapimi i nëntorit
Vrapimi i nëntorit është garë e vrapimit që organizohet me 28 nëntor 2021.
nga: 8.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Bjeshket e Nemuna- Maja e Hasanit!
Klubi Nomad Kosova, ju fton të merrni pjesë në ecjen e radhës në Bjeshkët e Rugovës – Maja e Hasanit 1900 m/lmd, në ditën e Diel me 7 mars 2021.
nga: €
Nuk ka ende vlerësime
Maja e Oshlakut / Sharr
Ecja në kurriz të Oshlakut ofron një nga ecjet më panoramike në bjeshkët e Sharrit
nga: 20.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Hiking - Liqeni i Kuqishtes dhe Drelaj në Rugovë
Ecja në Liqenat, liqeni i Kuqishtes dhe Drelaj në Rugovë.
nga: 12.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet