0
High Scardus Ultra
High Scardus Ultra
Aventurat - Bjeshkët e Sharrit

Trail running competition in Sharr mountains

BEAR TRAIL 20K


BEAR TRAIL 20K

Bear Trail is ideal for recreational athletes who are looking to take first steps into a big family of trail running as well as a family and friends traveling with runners racing longer distances. ... read more
Bear Trail 20K: 20.00€
Shto në shportë
EAGLE ULTRA 50K


EAGLE ULTRA 50K

Athletes with a decent fitness level and good form, will enjoy this medium - level trail. This race is for less experienced Ultra-Trail runners, with good physical and mental condition to complete a demanding course. ... read more
Eagle Ultra 50K: 45.00€
Shto në shportë
High Scardus Ultra


SCARDUS STAGE ULTRA 105K
- Stage 1: Goat Trail 55
- Stage 2: Lynx Trail 50


This two day stage race will appeal to experienced ultra-trail runners, with excellent physical and mental conditioning to complete a demanding and highly technical course in a high mountain alpine setting. ... read more
High Scardus Ultra: 80.00€
Shto në shportë
Lista e pjesëmarrësve:
Bear Trail 20K
201
Ardall Celina
M
XK
X Trailers
202
Burim Mehmeti
M
XK
X Trailers
203
Alexander Vojvoda
M
204
svante lundgren
M
SE
none
205
Krenare Karpuzi
F
MK
Carbon
206
Edmond Cukalla
M
AL
Staircase
207
Blerim Berisha
M
XK
X Trailers
208
Veton Kasapolli
M
XK
X Trailers
209
Deborah Keçi
F
AL
Klubi Sportiv Tirana
210
Jusuf Hoxha
M
XK
XTrailers
211
Shkelqim Sopjani
M
XK
X Trailers
212
Milos Taskovic
M
SR
PK Zeleznicar Nis
213
Erida Kurshumlija
F
XK
XTrailers
214
Fehmi Ramosaj
M
XK
X-Trailers
215
Grant Shaw
M
XK
N/A
216
Petrit Vokshi
M
XK
N/A
217
Alban Kurtishi
M
XK
X trailers
218
Mentor Latifi
M
XK
X Trailers
219
Blerta Shabani
F
XK
X Trailers
220
Sevastija Gjorgon
F
MK
TREX
221
Ardijan Azizi
M
222
Kushtrim Palushi
M
XK
X Trailers
223
Goran Markov
M
MK
DALGA
224
Dren Ibrahimi
M
XK
n/a
225
Eros Mehmeti
M
XK
n/a
226
Hana Xhemajli
F
XK
KTRA
227
Alisa Hasani
F
XK
NA
228
Gjorgji Belevski
M
MK
Meridian Athletic Club Kavadarci
229
Riste Belevski
M
MK
Meridian Athletic Club
230
Arlinda Mustafa
F
XK
X Trailers
231
Fatos Fondaj
M
XK
SOLO
232
Dea V. Gjinali
F
XK
/
233
Ereza Vela
F
XK
Run like HER
234
Uran Ahmeti
M
XK
#
235
Elvira Ibrahimi Hoti
F
XK
Run Like Her
236
Xhevdet Gegollaj
M
XK
Fondacioni Jeshil
237
Avni Ramosaj
M
XK
X-Trailers
238
Maria Suokko
F
FI
N/A
239
Menda Zymberi
F
XK
X Trailers
240
Kebir Islami
M
MK
Rostushe
241
Nermin Fejzuli
M
MK
Rostushe
242
Sheval Miftari
M
MK
Rostushe
243
Oktaj Bekiri
M
MK
Rostushe
244
Jona Osmani
F
AL
-
245
Liridon Ballata
M
XK
X-Trailers
246
Andi Kotorri
M
AL
Eagles08
247
Ermelindo Filaj
M
AL
Eagles08
248
Kastriot Ramadani
M
XK
Solo
249
Oltion Ramadani
M
XK
Compex
250
Labi Noti
M
XK
Compex
251
Fisnik Salihu
M
XK
Compex
252
Fikret Shatri
M
XK
Memedheu
253
Ahmed Ademi
M
MK
Rostushe
254
Despina Lazarova
F
MK
/
255
Dario Krstevski
M
MK
/
256
Naim Zyberaj
M
XK
XX
257
Bajram Pirana
M
XK
Prizreni
High Scardus Ultra
101
Adam Fischer
M
US
Elevate Outdoor Adventures
102
Vigan Hoxha
M
XK
Gërmia Beardogs
103
Eduan Kruger
M
104
Ardian Veliu
M
XK
X Trailers
105
Edmond Jakupi
M
XK
Policia e Kosoves
106
Gentian Likaj
M
XK
KTRA
107
sukthawee suwannachairop
M
XK
truesouth
108
Kristijan Arsovski
M
MK
TREX
109
Zhikica Ivanovski
M
MK
TREX
110
Sanja Najdovski
F
MK
TREX
111
Viktor Najdovski
M
MK
TREX
112
Toni Manev
M
MK
Mobilana
113
Darko Roglev
M
MK
TREX
114
Aleksandar Simjanoski
M
MK
TREX
115
Dan Cucu
M
RO
UN
116
Nikola Cicoski
M
MK
TREX
Eagle Ultra 50K
501
Besnik Rexhepi
M
XK
N/A
502
Gramoz Cernaveri
M
XK
Kosbit
503
Elisabeth Schleicher
F
AT
No team
504
Pops Kustojo
M
505
Ideal Karpuzi
M
MK
CARBON
506
Fisnik Llugaliu
M
XK
N/A
507
Szymon Babinski
M
PL
TRIDivision
508
Wojciech Machnik
M
PL
249challenge
509
Valdete Qollaku
F
XK
X Trailers
510
Erzen Zyberaj
M
XK
511
Genta Ljena
F
US
N/A
512
Michal Walczewski
M
PL
WKB Meta Lubliniec
513
Tamás Fazekas
M
HU
Adrenalin SE
514
Pál Ánbrahám
M
HU
Adrenalin SE
515
Zsolt Balla
M
HU
Adrenalin SE
516
György Fekete
M
HU
Adrenalin SE
517
Burhan Basha
M
XK
518
Nuhi Isufi
M
XK
519
Dejan Todevski
M
MK
Team Salomon/Suunto
520
Vagn Kirkelund
M
DK
TIF
521
Reis Saraci
M
XK
No team
522
Haris Bekiri
M
MK
Rostushe
523
Carlo Winterscheid
M
XK
KTRA
524
Nicola Giannini
M
IT
El Tucan
525
Martina Mileva Jovanovska
F
MK
TREX
526
Szabolcs Háry
M
HU
Sördögök
527
Tanja Babunska
F
MK
TREX
528
Nita Latifi
F
XK
KTRA
529
Vullnet Sanaja
M
XK
Anibar
530
Jusuf Islami
M
XK
solo
531
Agon Daku
M
XK
Gjirafa
532
Yll Bytyqi
M
XK
Gjirafa
533
Albion Berisha
M
XK
Gjirafa
Produkte të ngjajshme
Hiking-Maja e Lubotenit në bjeshkët e Sharrit
Ngjitje në majen e Lubotenit në bjeshkët e Sharrit Të shtunen me 28.11.2020 per nder te dites e flamurit kombetar, grupi i bjeshkatarëve “Nomad” organizon hiking në Majën e Lubotenit, 2498m/lmd, maje kjo e cila ndodhet ne vargmalet e Sharrit.
nga: 15.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ecje në Bjeshkët e Moknës - Bukuroshja e Ballkanit
Gjëra të bukura lindin kur njerëzit dhe malet takohen Në të gjitha gjërat e natyrës ka diçka të mrekullueshme. Sepse në fund të fundit, ju nuk do të kujtoni kohën që keni kaluar duke punuar në një zyrë, por do të kujtoni kohën që keni kaluar duke shijuar ngjitjet në male.
nga: 20.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Hiking - Liqeni i Jazhincës 13.09.2020
Përjetoni bukuritë e liqenit të jashtëzakonshëm të Jazhinces në Bjeshkët e Sharrit.
nga: 15.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Via Ferrata Panorama në Grykën e Lumbardhit - Prizren
Filloje ditën n`shoqni të lindjes së diellit derisa ngjitesh shkëmbinjve të Grykës së Lumbardhit, kur arrin në cak mbushi sytë dhe shpirtin me pamjet e Sharrit Madhështor, e pastaj ec deri në Kalanë e Prizrenit, dhe përfundoje aventurën në Shatërvan duke shiju një çaj apo kafe buzë Urës së Gurit.
nga: 25.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet