0
High Scardus Ultra
High Scardus Ultra
Aventurat - Bjeshkët e Sharrit

Trail running competition in Sharr mountains

Lista e pjesëmarrësve:
 
Vlerësimet
(nga 14 vlerësime)
ALL FINE!
20/10/2022, Milos Taskovic
I completed the 20k bear trail race. My experience was fantastic. Throughout the process communication was good, I knew what to expect, where to go and when. The trail was well marked the food stations well stocked, the finish line felt like a celebration. The racers packets were great, the quality of swag was excellent. Overall this was a fantastic race experience. However, there were a few things that could be improved as well. I was told that the awards ceremony would take place at 6pm but it actually took place earlier in the day and I missed it. Also with everything being taken down early I know that some finishers of the longer races did not have the same kind of celebration when they finished. I’m the week that followed I heard other members of the outdoor community complain that the trail marking flags had not been removed as promised (though that may have happened later). All in all though this was an excellent race which I hope happens again in the future as I am eager to participate next year and improve my finishing time. I would like to give a big thank you to everyone involved with the planning, preparation, execution and cleanup. It was a huge effort and I greatly appreciate everyone who helped to make it happen! THANK YOU!
21/10/2022, Michael Chaney
Shkelqyeshem!
20/10/2022, Fisnik Llugaliu
Perfekt
20/10/2022, Erida Kurshumlija
Produkte të ngjajshme
Vrapimi i nëntorit
Vrapimi i nëntorit është garë e vrapimit që organizohet me 28 nëntor 2022.
nga: €
Nuk ka ende vlerësime
Leqni i Jazhincës / Sharr
Përjetoni bukuritë e liqenit të jashtëzakonshëm të Jazhinces në Bjeshkët e Sharrit.
nga: 20.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Bjeshket e Istogut
- Të ndëruar, - Klubi,Nomad Kosova, ju fton të merrni pjesë në ecjen bjeshkatare në Livadhet e Istogut ,ditën e Diel më 28.02.2021. - Livadhet e Istogut gjenden në vargmalet e Alpeve Shqiptare ( Bjeshkët e Nemuna ) në Veri - Përendim të Kosovës . - Livadhet e Istogut ofrojnë një pamje magjepëse të Podgurit dhe Rafshit të Dukagjinit si tërësi . -
nga: €
Nuk ka ende vlerësime
Kanioni i Fshehur i Kosovës
Në mëngjes, pas mëngjesit, do të shkoni drejt Junikut për t`u drejtuar për në kanionin e fshehur në rrugët e mallkuara dhe për të filluar ecjen tuaj. Një rrugë sfiduese ju çon nëpër pyje dhe poshtë Kanionit të Junikut që u zbulua vetëm në vitin 2007! Kaloni pjesën tjetër të ditës përmes një kanioni të egër dhe të ngushtë dhe shijoni drekën tuaj në një vend të bukur. Nëse kemi akoma pak kohë dhe energji, do të drejtohemi në një vend shumë të vështirë të arritjes, për një pasdite pushimi dhe noti në syrin blu të Junikut!
nga: 50.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet