0
SuperXplorers
Paraglide n`Prizren | Eja n`Sharr Fest 2021
Aventurat - Eja n`Sharr Fest

Eja n`Sharr Fest është festival i aktiviteteve malore; kulturore dhe sportive në Parkun Kombëtar Sharri. Ky festival do të mbahet në zemër të Sharrit, në vendin e quajtur Guri i Zi. Eja n`Sharr Fest është iniciativë dhe organizim nga SuperXplorers, operator turistik me fokus në turizmin e aventurës, aktiv me produktet turistike në tregun vendor dhe ndërkombëtar që nga viti 2016. Kjo ngjarje e cila synon të jetë tradicionale, duke u fokusuar në tema dhe aktivitete aktuale, do t`i ketë të kombinuara mirë këto komponenta: - Promovimi dhe prezentimi i potencialit turistik të zonës; - Realizimi i aktiviteteve në natyrë të cilat ia shtojnë vlerën këtij rajoni; - Diskutimi dhe debati jo-formal ndërmjet të gjitha grupeve të interesit; - Rrjetizimi dhe shkëmbimi mes akterëve të ndryshëm në fushën e turizmit; - Përjetimi dhe degustimi i shijes dhe përvojës lokale; Paraglide është njëra nga shumë aventurat që do të ndodhin gjatë festivalit ``Eja n`Sharr Fest``. Fluturimet do të fillojnë nga pista e paraglajdit në malin e Cvilenit. Me këtë aventurë ju do të fluturoni mbi Prizren dhe do të shijoni pamjet e mahnitshme të qytetit dhe vargmaleve që e rrethojnë Prizrenin.

Çka përfshihet në ofertë:
- Transporti nga lokacioni i festivalit deri në pistën e fluturimit, dhe prapa.
- Instruksionet dhe përgaditja për fluturim.
- Fluturimi me pilot mbi Prizren.
- Video nga fluturimi juaj.

Të gjitha fluturimet realizohen nga pilotët profesionistë dhe të licensuar ndërkombëtarisht nga APPI.
Çmimi për biletë nga: 70.00€
Shto në shportë
Zbritjet për rezervimet grupore:
Çmimi për biletë nga: 66.50€
Blej 5 bileta, kurse 3.5€ për biletë!
Shto në shportë
Produkte të ngjajshme
Hiking - Liqeni i Shutmanit / Maja e Rudokes - 3.10.2020
Përjetoni bukuritë e liqenit të Shutmanit dhe ngjituni në majën e Rudokës (Maja e Njerit).
nga: 15.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Prishtina Trails 2020
Prishtina Trails është garë e vrapimit malor që organizohet nga X-Trailers me 22 nëntor 2020
nga: 7.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Nuk më duhet terapi, kampingu është çfarë kam nevojë
Ka shumë arsye që të ju pëlqejnë kampet kur udhëtoni sepse jeta është e mirë kur jeni në kamp.
nga: 30.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Hiking - Liqeni i Kuqishtes dhe Drelaj në Rugovë
Ecja në Liqenat, liqeni i Kuqishtes dhe Drelaj në Rugovë.
nga: 12.00 €
Nuk ka ende vlerësime
Ky projekt është zhvilluar me mbështetje të:
Shërbimi i pagesave online mundësuar nga:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
Duke përdorur KosovoPass.com ju pajtoheni me kushtet e përdorimit dhe politikat tona të Cookies. Cookies përdoren me qëllim të personalizimit të përmbajtjes për ju dhe për statistika.   Kliko këtu pë të lexuar kushtet
Pranoj kushtet