0
X Trailers
Prishtina Trails 2021
Adventures - Prishtina

Prishtina Trails is a trail running event organized by X-Trailers on 10 October 2021

The third edition of Prishtina Trails is held on October 10, 2021. This year the competition is organized in three disciplines: 20k, 50k, and 100k. The runners will start and finish the race in Gërmia park, in Prishtina. Detailed information can be found across online channels of the Prishtina Trails race (www.prishtinatrails.com) and on social media. After your registration in KosovaPass, you will receive all the necessary information and instructions from the competition organizers. Register early as number of runners is limited. #Vrapopërmendjentane
Lista e pjesëmarrësve:
100k
1001
Abdurahman Kocbashli
M
1002
Roland Bartetzko
M
1003
Uta Ibrahimi
F
1004
Fidan Rexha
M
1005
Nuhi Isufi
M
50k
501
Metodi Chilimanov
M
502
Ardian Veliu
M
503
Rron Dushullovci
M
504
Naim Foniqi
M
505
Zymer Alaj
M
20k
201
Veton Zagi
M
202
YLBER PREKAZI
M
203
Etrit Tahiri
M
204
Enver Sinidolli
M
205
Bajram Pirana
M
206
Tea Pula
F
207
Fatmir Ismajli
M
208
Amir Abdula
M
209
Genta Ljena
F
210
Reis Saraci
M
211
Cornelia Schneider
F
212
Kenneth Taylor
M
213
ISMAJL HAXHIJA
M
214
Mentor maliqi
M
215
Naim Zyberaj
M
216
Arizona Berdynaj
F
217
Richard SCHMID
M
218
Fatos Vllahinja
M
219
Rita Zeqiri
F
220
Patrik Gllogjani
M
221
Arianit Istogu
M
222
Uran Ahmeti
M
223
Besnik Rexhepi
M
224
Blerta Shabani
F
225
Enver Bajrami
M
226
Ersan Ismaili
M
227
Arb Ismaili
M
228
FISNIK LLUGALIU
M
229
Liridona Shehu
F
230
Ardita Tafallari
F
231
Getoar Llalloshi
M
232
Adriana Kabashi
F
233
Bujar Kabashi
M
234
Dardan Velija
M
235
Enis Aliu
M
236
Ylber Haliti
M
237
Veprim Presheva
M
238
Gazmend Haliti
M
239
Ardall Celina
M
240
Lulzim Uka
M
241
Daut Seferi
M
242
Kastriot Pasholli
M
243
Rilind Kusari
M
244
Nektar Qarri
M
245
Lulzim Ahmeti
M
246
Altin Maloku
M
247
Zell Bakalli
M
248
Arianit Humolli
M
249
Dren Ibrahimi
M
250
Kai Hubert
M
251
Carlo Winterscheid
M
252
Kristian Gashi
M
253
Elvira Ibrahimi
F
254
Valmirë Deliu Buçaj
F
255
Mimoza Stanovci
F
256
Albert Ahmeti
M
257
Erzen Zyberaj
M
258
Arta Krasniqi
F
259
Blerta Deliu
F
260
Erëza Vela
F
261
eduard gojani
M
262
Besim Gashi
M
263
Shemsedin Vehapi
M
264
Kushtrim Palushi
M
265
leke musa
M
266
Oltion Ramadani
M
267
Fehmi Ramosaj
M
268
Leonita Krasniqi
F
269
Leonita Krasniqi
F
270
Rejhan krasniqi
M
271
Albulena Kadriu
F
272
Kaltrina Kadriu Xhemaj
F
273
Ragmi Ibrahimi
M
274
Dorlir Kraja
M
275
Shpend Bilalli
M
276
Erida Kurshumlija
F
277
Arber Kelmendi
M
278
Arta Xhema
F
279
Sabri Gashi
M
280
Blerim Haliti
M
 
Reviews
(from 23 reviews)
E mrekullueshme
25/10/2021, Lulzim Ahmeti
Organizimi super, vetem kam prite foto ma te mira!
25/10/2021, Dren Ibrahimi
Ka qenë një wxperiencë e mirë
25/10/2021, Sabri Gashi
E mrekullueshme!
31/10/2021, Adriana Kabashi
Great run, great organization, and great people!
25/10/2021, Roland Bartetzko
Prishtina Trails ishte gara ime e parë me 20 km. Ishte sa sfiduese (sepse kushtet atmosferike i kam menduar si pengesë para se ta filloja vrapin) por aq edhe kënaqësi e pafundme (sepse kur e kryen garën e kupton që gjithcka ka qenë në nivel dhe është dashur ta menaxhosh veç vetëveten e jo rrethanat tjera.). Më ka pëlqyer pozitiviteti dhe përkrahja e vullnetarëve të çdo CP si dhe kujdesi që kanë treguar ndaj nesh. Mendoj që në çdo garë, një pikë që duhet të jetë më e fortë nga të gjitha, janë njerëzit në rolin e vulletarëve sepse ta bëjë garën më interesante dhe më pak të lodhshme.
25/10/2021, Liridona Shehu
Ishte hera pare personalisht, organizimi ne nivel, kenaqesi me qen pjese e ketij eventi.
25/10/2021, Blerim Haliti
Pershendetje. Organizimi ka qene shume shume i mire. Kurse arsyeja pse po ua jap kater yje eshte shkaku i medales shume te dobet ne dizajn dhe material.
28/10/2021, Dorlir Kraja
JU LUMTEEE!!!!!
25/10/2021, Rita Zeqiri
Super eksperience!
25/10/2021, FISNIK LLUGALIU
Organizim i hatashëm!
25/10/2021, Fatos Vllahinja
Great organization, friendly faces everywhere. Enough refreshment stations.
25/10/2021, Metodi Chilimanov
Gare shume e mire perjashtimisht qe konkurenca ishte jo e madhe dihet shkaku i pandemis shtegu i mire pa ndonje rrezik te madhe per ndonje lendim gjate vrapimit kishte pika te mjaftushme furnizimi edhe orjentimi ne shteg ishte ne nivelin e duhur organizimi ishte kësaj here perfekt uroj qe edhe herave tjera te jeni keshtu ne nivelin e till te oraganizimit . Per mu veqanerisht ishte vrapim i organizuar fort mire . Prandaj ju uroj per organizimin e gares edhe shpresoj ta beni vjetore te njejten . Shihemi ne garat tjera te organizuara nga ju. Me respekt.
29/10/2021, Naim Foniqi
+
09/12/2020, Ardian Veliu
Products alike
Via Ferrata - Twin Caves
The most attractive cave Via Ferrata, the most famous Twin Cave in the Balkans, with two corridors with an entrance-exit length of 70m is located in the mountains of Istog - Bajshe, 14km from the city of Istog. It takes 30 minutes to 1 hour to visit inside.
from: 25.00 €
No reviews yet
Hiking ne Shale te Bajgores-Maja e Mprehte
Hiking në majën e Mprehte, ne Shalen e Bjagores, pjesen veriore te vendit
from: €
No reviews yet
Via Ferrata Ari
Via Ferrata Ari is 450 meters long and it goes vertically. It takes 2 and a half hours to 3 hours to complete. It is considered as ``easy`` and it doesn`t require a previous experience in such activities.
from: 40.00 €
No reviews yet
Hiking - Oshlak Peak / Sharr - 11.10.2020
Walking the ridge of Oshlak is one of the most panoramic walks in the Sharr mountains
from: 12.00 €
No reviews yet
This project has been supported by:
Payments and card processing offered by:
  Tiketa për aktivitetin [X]  
By using KosovoPass.com you agree with our terms of use and the use of Cookies. Cookies are used for content personalization purposes and for statistics.   Click here to read the Terms of use
Accept terms